Raz v roku zakvitne Trnavské Trojičné námestie kvetmi. Ich milovníci a obdivovatelia tak majú príležitosť potešiť svoju dušu pohľadom na pestrofarebný koberec letničiek, skalničiek, drevín, či liečivých bylín alebo nabrať nové inšpirácie.

Súčasťou Májového kvetu sú stánky remeselníkov, prednášky z oblasti starostlivosti o kvety a záhradu, praktické návody na pestovanie rôznych druhov kvetov, ukážky práce šikovných aranžérov, ako aj bohatý sprievodný kultúrny program, ktorý dokáže osloviť všetky generácie. Tohtoročná ponuka sa rozšíri aj o zeleninové planty, záhradnú techniku a okrasné aj úžitkové dreviny, sústredené v priestore v blízkosti Domu kultúry.  
 
Organizátori obľúbeného kvetinového rínku sa i tento rok postarajú o výsadbu kvetinového záhonu plného pestrofarebných letničiek, trvaliek a okrasných drevín. Po záhone v tvare obdĺžnika a motýlich krídlach postavia v polovici mája do centra mesta o niečo zložitejší systém viacerých menších záhonov, ktoré budú poprepájané pergolami na popínavé rastliny. V tieni pergol bude priestor aj na posedenie. 

Záhon bude iný aj vďaka rôznym výškam od 40 do 60 centimetrov. Nainštalujú ho pár dní po podujatí Májový kvet. Na námestí bude umiestnený až do jesene, vybavený bude aj závlahami.
Pre najkrajší pohľad si vystúpajte 143 schodov na Mestskú vežu.

Dôležité informácie

Dátum a čas konania:
Podujatie je v roku 2020 zrušené!
Vstupné:
Vstup voľný!

Kompletný program

(štvrtok)


(piatok)


(sobota)Májový kvet z Mestskej veže

Najkrajší pohľad na Trojičné námestie
plné kvetov je z Mestskej veže!

ZOBRAZIŤ DETAILY
Vstupné:
€ 3,00 (dospelí)
€ 2,00 (študenti / dôchodcovia / ZŤP)
€ 1,00 (deti od 6 do 15 rokov)

Pozri na mape

Miesto konania
Trnava, Trojičné námestie
www.trnava.sk

Plagát

Májový kvet 2019