Navštívte Trnavu bezpečne. Nové prehliadky pre individuálne skupiny sú k dispozícii.

Situácia nie je ľahká a cestovný ruch trpí spolu s ďalšími odvetviami. Preto sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku o idnividuálne prehliadky mesta so sprievodcom. Vytvorili sme niekoľko tém navyše, ktoré môžete využiť nielen so svojou rodinou či blízkymi priateľmi, ale aj s deťmi. 

Adventná Trnava - Novinka

Neoberte seba a svoju rodinu o zážitky počas Adventu a vychutnajte si čaro Vianoc v Trnave. 

Počas prehliadky vám sprievodca priblíži adventné zvyky a tradície, akými sú vianočné stromčeky alebo adventné vence. Tiež vám prezradí, čo mali Trnavčania na svojich stoloch počas Vianoc a ako sochár Ján Koniarek spolu so zakladateľom Mikulášom Schneiderom Trnavským vytvorili betlehem pre trnavskú baziliku. 

Trvanie prehliadky: 1 hodina
Cena:  pre pár je 15€ / prehliadka pre rodinu (max. 5 ľudí) je 25€

Prehliadku si môžete rezervovať od 1.12. do 22.12. v Turistickom informačnom centre - Región Trnava osobne, telefonicky alebo mailom na info@trnavatourism.sk

*Náš TIP : Aby ste si čo najlepšie užili sviatočné chvíle, odporúčame individuálnu prehliadku absolvovať po zotmení, keď sa Malý Rím rozžiari stovkami vianočných svetielok. V Turistickom informačnom centre si môžete požičať lampáš, a tak bude mať večerná prechádzka Trnavou ešte väčšie čaro.

 Individuálne prehliadky
Prehliadky sú určené pre malé skupiny či jednotlivcov. Aby ste si užili svoj komfort, môžete využiť dve ponuky. Prehliadky pre páry a prehliadky pre rodiny s maximálnym počtom 5 osôb.  Vybrať si môžete z nasledovných tém:

1. Univerzitná Trnava
Spoznajte život Trnavy v čase, kedy predstavovala centrum uhorskej vzdelanosti a bola sídlom historickej Trnavskej univerzity. Táto dekáda má v histórii zaslúžené miesto a patrí k základnému všeobecnému prehľadu. Vďaka prehliadke tak ušetríte čas študovaním hrubých kníh a to, čo potrebujete vedieť si rovno vypočujete.

2. Trnava ako slobodné kráľovské mesto
Trnava je označovaná za prvé slobodné kráľovské mesto na území Slovenska. So skúseným sprievodcom zistíte, aké výsady, ale aj povinnosti nadobudlo mesto udelením tohto titulu v roku 1238 uhorským kráľom Belom IV. Navštívte tiež sídlo trnavských richtárov – historické Západné krídlo radnice, ktoré v minulosti slúžilo aj ako väznica a katov domček.

3. Trnava počas stredoveku
Spoznajte Trnavu v čase, kedy predstavovala jedno z najväčších a najvýznamnejších miest Uhorského kráľovstva. Po stredovekej Bazilike sv. Mikuláša vás bude sprevádzať skúsený sprievodca, ktorý Vám poodhalí tajomstvá z návštev kráľov v meste Trnava. Počas prechádzky po jednom z najzachovalejších námestí v Trnave, Námestí sv. Mikuláša, spoznáte zaujímavosti stredovekého života a nakuknete aj do tajuplnej kostnice.

4. Prehliadka pre rodiny s deťmi – karner a hradby
Príbehy trnavských hradieb ožívajú v pútavom rozprávaní skúseného zbrojnoša. Započúvajte sa do legendy o čiernom kocúrovi a poobzerajte sa po tomto nezvyčajnom študentovi alchýmie, preskúmajte tajuplnú kostnicu a zoznámte sa s trnavskou Frankenštajnicou. Prejdite sa po ochodzi trnavských hradieb a staňte sa na krátky okamžik jedným z ich strážcov, spoznajte rôznorodé príbehy z ich dobýjania a stretnite dvojicu Kurucov, ktorú nezastavili ani trnavské hradby.

5. Prehliadka pre rodiny s deťmi – radnica a historická pivnica
Spoznajte náročnú prácu trnavských richtárov, nasaďte si na ruky putá vo väzenských celách, ktoré svojho času väznili aj poslednú ružindolskú bosorku a zistite, ako trávili svoje dni stredovekí kriminálnici. Spolu s deťmi sa tiež dozviete, ako vyzeral bežný deň v živote kata a čo všetko obnášalo jeho remeslo. Vaše deti budú ohúrené a vy tak spolu s nimi zažijete krásny rodinný zážitok, na ktorý budete ešte dlho spomínať.Prehliadky si môžete rezervovať telefonicky na +421 33 32 36 440 alebo e-mailom na info@trnavatourism.sk, prípadne v Turistickom informačnom centre osobne.


Novinka

12.10. 2020 Trnava Produkt

Pozri na mape

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava
Tel.: +421/ (0)33/ 3236 440
info@trnavatourism.sk
www.regiontrnava.sk

Otváracie hodiny
Máj - September: 
Pondelok - Piatok: 10:00 - 18:00 hod.
Sobota - Nedeľa: 10:00 - 18:00 hod.

Október - Apríl:
Pondelok - Piatok: 10:00 - 17:00 hod.
Sobota - Nedeľa: 10:00 - 17:00 hod.

Prehliadky mesta - Jeseň 2020

Prehliadky pre páry
15€ s DPH / 2 osoby
 
Prehliadky pre rodiny
25€ s DPH / skupina (max. 5 osôb)

Dĺžka trvania prehliadky: 1 hodina

Rezervovať v Turistickom inf. centre