Slávna história slobodného kráľovského mesta Trnava ožíva v pútavom rozprávaní skúsených turistických sprievodcov. Rozprávania vám priblížia množstvo príbehov a zaujímavostí, pričom sa dostanete na miesta, kde kedysi pulzoval čulý život mesta.

Trnava v sebe ukrýva mnoho príbehov. Nebojte sa ju objavovať a nechajte sa viesť uličkami historického centra či okolitými dominantami s našimi sprievodcami. Vybrať si môžete z ponuky prehliadok v rôznych jazykoch a časoch.

Mestom vás prevedie sprievodca v dobovom kostýme meštiaka. Ak budete mať chuť, môžete si v Turistickom informačnom centre zapožičať historický kostým i vy a spestriť si tak prehliadku mesta - oblečení v dobových šatách aké sa nosili v stredoveku!

Typy prehliadok

1. Sakrálne pamiatky Trnavy
Počas tejto prehliadky objavíte kúzlo najkrajších sakrálnych pamiatok mesta Trnava, ktoré vás očaria svojou monumentálnosťou a bohatou interiérovou výzdobou. Máte možnosť vzhliadnuť unikátny celodrevený oltár v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, ktorý patrí k najväčším a najkrajším oltárom svojho druhu v Európe, či barokovú kaplnku pri Bazilike sv. Mikuláša ukrývajúcu milostivý obraz trnavskej patrónky Panny Márie. (Zahŕňa: Vstup do Baziliky sv. Mikuláša, Katedrály sv. Jána Krstiteľa, Kostola sv. Jakuba, románskej kostnice - karnera.)
Cena prehliadky pre skupiny v SK: od 45 €  |  v  EN / DE / HU / FR / RU: od 53 €
Trvanie prehliadky: 1 - 2 hod.
2. Stredoveká Trnava
Prehliadka orientovaná na stredoveké stavby v meste. Rozprávania sprievodcov vám poodhalia slávnu históriu mesta Trnava ako prvého slobodného kráľovského mesta. (Zahŕňa: Vstup do Baziliky sv. Mikuláša, Západného krídla radnice, ochodza hradieb pri Michalskej bráne.)
Cena prehliadky pre skupiny v SK: 55 €  |  v  EN / DE / HU / FR / RU: od 74 €
Trvanie prehliadky: 1,5 hod.
3. Trnava a králi
Prehliadka orientovaná na návštevy a stretnutia kráľov v Trnave. Informácie o udelení výsad slobodného kráľovského mesta kráľom Belom IV., o návštevách kráľa Ľudovíta I., jeho stretnutí s kráľom a cisárom Karolom IV. a jeho smrti v Trnave, stretnutie kráľov Karola Róberta s Jánom Luxemburským či návštevách cisára Jozefa II. v hostinci U čierneho orla.
(Zahŕňa: Návštevu objektov Bazilika sv. Mikuláša, Kostol sv. Jakuba, na ktorého oltári bola podpísaná sobášna zmluva detí kráľa Karola IV a Ľudovíta I., Divadlo Jána Palárika - stojí na mieste hostinca U čierneho orla.)

Cena prehliadky pre skupiny v SK: 65 €  |  v  EN / DE / HU / FR / RU: 88 €
Trvanie prehliadky: 2 hod.
4. Baroková Trnava
Prehliadka orientovaná na barokové stavby v meste. (Zahŕňa: Vstup do Katedrály sv. Jána Krstiteľa a do Kostola sv. Jakuba, prechádzka popri historickom univerzitnom komplexe budov.)
Cena prehliadky pre skupiny v SK: 55 €  |  v  EN / DE / HU / FR / RU: 74 €
Trvanie prehliadky: 1,5 hod.
5. Hradobný systém mesta Trnava
Hradobný systém Trnavy je jedným z najzachovalejších v strednej Európe. Mestské hradby sú výnimočnou atrakciou obdĺžnikového tvaru o veľkosti 800 x 700 m ohraničujúce historické centrum Trnavy. Prehliadka povedie popri trnavskom mestskom opevnení v častiach v Sade Antona Bernoláka, pri Dolnej bráne a pri Michalskej bráne, s koncom prehliadky pri Mestskej veži. (V rámci prehliadky je možný vstup do bašty mestského opevnenia.)
Cena prehliadky pre skupiny v SK: 65 €  |  v  EN / FR: 88 €
Trvanie prehliadky: 2 hod.
6. Trnavské parky a sochy
Prehliadka povedie po časti trnavských parkov. Predstavíme vám najznámejšie sochy vytvorené Trnavčanom Jánom Koniarkom. Trasa povedie cez Sad Antona
Bernoláka, Námestie SNP a do Ružového parku. (Cestou sa účastníci pristavia pri soche Antona Bernoláka, Pamätníku poľnohospodárstva, Pomníku padlých v 1. svetovej vojne, soche Milana Rastislava Štefánika, pamätníku Osloboditeľov, pri Pomníku nespravodlivo prenasledovaných.)
Cena prehliadky pre skupiny v SK: 55 €  |  v  EN / FR: 74 €
Trvanie prehliadky: 1,5 hod.
7. Moderna v Trnave
Prehliadka sprevádzaná architektom orientovaná na modernu historického centra Trnavy. (Trasa povedie popri budovách trnavského Domu Kultúry či hlavnej pošty, architektúre Milana Michala Harminca až k Evanjelickému domu.)
Cena prehliadky pre skupiny v SK: 65 €  |  v  EN: 88 €
Trvanie prehliadky: 2 hod.
8. Technické pamiatky Trnavy
Prehliadka orientovaná na najznámejšiu industriálnu architektúru v okolí historického centra Trnavy sprevádzaná architektom.
Cena prehliadky pre skupiny v SK: 65 €  |  v  EN: 88 €
Trvanie prehliadky: 2 hod.
9. Malý Rím a víno
Trnava bola v minulosti najvýznamnejším obchodným mestom s vínom v stredovekom Uhorsku. Špeciálna prehliadka vám predstaví významnú históriu trnavského vinohradníctva a vinárstva. Prehliadka vás zavedie k najstarším sakrálnym pamiatkam mesta, ale predovšetkým do podzemia starobylej Trnavy, kde v dubových sudoch dozrievalo len to najkvalitnejšie víno. Súčasťou pútavého rozprávania je i ochutnávka regionálnych vín. (Zahŕňa: Návštevu sakrálnych objektov Bazilika sv. Mikuláša a Katedrála sv. Jána Krstiteľa, návštevu stredovekej pivnice Západného krídla radnice, v ktorej majú účastníci možnosť ochutnať regionálne víno či svetovo oceňovanú medovinu Apimed..)

Cena prehliadky pre skupiny v SK: od 80 €  |  v  EN / DE / FR: od 103 €
*Pri skupine do 15 osôb je v cene prehliadky jedna fľaša vína alebo medoviny, pri skupine do 30 osôb sú v cene prehliadky dve fľaše vína alebo medoviny. |  Fľaša vína / medoviny navyše: 12 €
Trvanie prehliadky: 2 hod.

V prípade, že si neviete vybrať z našej ponuky alebo by ste chceli absolvovať viacero vecí počas jednej prehliadky, máte možnosť zvoliť si vyskladanie svojej vlastnej prehliadky. Stačí, ak kontaktujete Turistické informačné centrum - Región Trnava a podľa svojej požiadavky vám pripravia prehliadku na mieru, či už pre menšie alebo väčšie skupiny.

Pozri na mape

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava
Tel.: +421/ (0)33/ 3236 440
info@trnavatourism.sk
www.regiontrnava.sk
Otváracie hodiny: tu

PDF leták na stiahnutie

TRNAVA - Prehliadky so sprievodcom (leták)