Nevšedná prehliadka folklórneho života, tradícií a zvyklostí nielen zo Slovenska. Medzinárodný festival folklórnych súborov Trnavská brána privíta milovníkov folklóru pestrou ponukou hudby, tanca a tradičných krojov.

Trnava, v minulosti dôležité uhorské centrum obchodu, otvárala svoje štyri brány kupcom a remeselníkom z celého sveta. A tak, v nadväznosti na veľkolepú históriu, otvorí svoje brány. Mesto ožije temperamentným folklórom, ľudovou kultúrou a pôvodnými zvyklosťami. Tohtoročnou novinkou je miesto, kde sa bude odohrávať hlavná časť programu, a to Mestský amfiteáter.
 
Príjemnú atmosféru slávností dotvára krojovaný sprievod, ktorý vás rozospieva a roztancuje. Súbory sa predstavia prostredníctvom ornamentov, najcharakteristickejších výtvarných prejavov svojej obce, či kraja.

Neoddeliteľnou súčasťou festivalu je i jarmok ľudových remesiel, ktorý je každým rokom krásnou ukážkou prác a výrobkov šikovných rúk majstrov remeselníkov a ľudovoumeleckých výrobcov. Ochutnať môžete i tradičné miestne pochutiny, medzi ktorými nechýbajú medovníky, či praclíky.

Dôležité Informácie

Dátum a čas konania:
16. - 18. augusta 2019
Miesto konania: Mestský amfiteáter Trnava
Vstup voľný!

Pozri na mape

Miesto konania
Mestský amfiteáter
Halenárska 20, Trnava
www.trnavskabrana.sk

Plagát

PprogramTrnavská brána 2018