Otváracie podujatie vinárskej a medovinárskej sezóny, jedinečné svojho druhu na Slovensku, ktoré prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava.

Šliapanie hrozna v kadi bosými nohami krásnych dievčat a ochutnávka vín vytvoria jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky na nádvorí trnavskej radnice. Tradícia vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava ožije prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov, ktorí vás uvedú do tajomstiev zberu hrozna a výroby vína, kedysi tu dôležitej obchodnej komodity.
 
Nebude chýbať ani šliapanie hrozna, prešovanie či bábkové divadlo pre deti. Pripravené sú aj súťaže pre malých i veľkých v duchu vinárskej tematiky.

Tešiť sa môžete na vinárstva ocenené viacerými medailami zo svetových súťaží, ktorých vína budete môcť ochutnať v stánkoch na nádvorí trnavskej radnice. Hladný nezostane nikto. Tiež sa nemusíte báť o svoje ratolesti či šoférov, nealko nebude chýbať. Každý návštevník si príde na svoje, takže brány nádvoria trnavskej radnice budú otvorené naozaj pre všetkých.

Preto neváhajte a užite si posledný prázdninový víkend na jedinečnom podujatí svojho druhu.

Program: Stredoveká prešovačka 2019

 

Dôležité informácie

Dátum a čas konania:
30. augusta 2019 | 15:00 - 21:00 hod.
Kontakt na organizátora:
Trnava Tourism | Hospodárska 33, Trnava
+421/(0)33/32 36 440 | info@trnavatourism.sk

Vstupné:

*Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky a TTSK.

Pozri na mape

Miesto konania
Nádvorie radnice, Trnava
www.regiontirnavia.sk

Vstupenky možné zakúpiť

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava

Zistiť dostupnosť

Plagát

Stredoveká prešovačka 2018