Vžite sa do atmosféry stredovekej Trnavy, oblečte si repliku historických šiat a nechajte sa previesť historickými uličkami, z ktorých každá skrýva svoj vlastný príbeh. Spoznajte fascinujúce legendy a navštívte najzaujímavejšie pamiatky mesta.

Nechajte sa očariť krásou jedného z najvýznamnejších cirkevných stredísk celého Uhorska - mesta Trnavy. Siluetu Malého Ríma tvoria veže mnohých kostolov, ktoré patria ku klenotom slovenskej sakrálnej architektúry. Objavte spolu s nami čaro sakrálnosti.

Typy prehliadok

Špeciálna prehliadka „Malý Rím & Víno“ vám predstaví významnú históriu trnavského vinohradníctva a vinárstva. Trnava bola v minulosti najvýznamnejším obchodným mestom s vínom v stredovekom Uhorsku. Prehliadka vás zavedie k najstarším sakrálnym pamiatkam mesta, ale predovšetkým do podzemia starobylej Trnavy, kde v dubových sudoch dozrievalo len to najkvalitnejšie víno. Súčasťou pútavého rozprávania je i ochutnávka regionálnych vín.

Počas prehliadky „Staré mesto“ objavíte kúzlo najkrajších sakrálnych pamiatok mesta Trnava, ktoré vás očaria svojou monumentálnosťou a bohatou interiérovou výzdobou. Máte možnosť vzhliadnuť unikátny celodrevený oltár v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, ktorý patrí k najväčším a najkrajším oltárom svojho druhu v Európe, či barokovú kaplnku pri Bazilike sv. Mikuláša ukrývajúcu milostivý obraz trnavskej patrónky Panny Márie. Rozprávania sprievodcov vám poodhalia slávnu históriu mesta Trnava ako prvého slobodného kráľovského mesta.

Mestom vás prevedie sprievodca v dobovom kostýme meštiaka. Ak budete mať chuť, môžete si v Turistickom informačnom centre zapožičať historický kostým i vy a spestriť si tak prehliadku mesta - oblečení v dobových šatách aké sa nosili v stredoveku! Prehliadky je možné absolvovať v slovenskom, anglickom, nemeckom, francúzskom a maďarskom jazyku v trvaní 1 až 2 hodín.

Cena prehliadky „Staré mesto“
1-hodinová prehliadka v slovenskom jazyku 42* €
1-hodinová prehliadka v cudzom jazyku 48* €
2-hodinová prehliadka v slovenskom jazyku 60* €
2-hodinová prehliadka v cudzom jazyku 78* €

*Ceny prehliadok sú uvádzané s DPH za celú skupinu / max. kapacita 30 os.
Cena prehliadky „Malý Rím & Víno“
2-hodinová prehliadka v SJ 80 €  (do 15 os.)*
2-hodinová prehliadka v SJ 96 €  (do 30 os.)*
2-hodinová prehliadka v AJ / NJ 95 €  (do 15 os.)*
2-hodinová prehliadka v AJ / NJ 114 €  (do 30 os.)*

*Ceny prehliadok sú uvádzané s DPH za celú skupinu.


Súčasťou prehliadky môže byť aj výstup na Mestskú vežu, ktorý je spoplatnený 3€ /dospelý, 2€ /študent, senior, ZŤP a 1€ /dieťa do 15rokov. V prípade väčšej skupiny je možná zľava (skupina nad 20 osôb 10%).

Objednať prehliadku pre skupinu
 

Pozri na mape

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava
Tel.: +421/ (0)33/ 3236 440
info@trnavatourism.sk
www.regiontrnava.sk
Otváracie hodiny: tu

PDF leták na stiahnutie

TRNAVA - Prehliadky so sprievodcom (leták)