Leto je čas festivalov a stretnutí priateľov a známych pri dobrej hudbe. Nie je tomu ani inak v slovenskom Malom Ríme – v Trnave.

Milovníci organovej hudby už 29. júla môžu zažiť jedinečný zážitok – otvárací koncert 21. ročníka festivalu organovej hudby – Trnavských organových dní, kedy sa v Bazilike sv. Mikuláša predstaví francúzsky organový mág FABRICE PITROIS. Trnavské organové dni sú najstarším organovým festivalom v Trnavskom kraji a jedným z prvých festivalov svojho druhu, ktorý na Slovensku vznikol po roku 1989. Na vzácnych historických organoch z roku 1783 a 1912 sa predstavia renomovaní interpreti z Francúzska, Nemecka, Nórska, Fínska, Poľska a Španielska. Na programe je aj komorný koncert v unikátnom zložení organ s panovou flautou.

Program 21. ročníka Trnavských organových dní 2016

Piatok, 29. júl 2016 | FABRICE PITROIS / FRANCÚZSKO

Nedeľa, 7. august 2016 | HELMUT HAUSKELLER, panova flauta / NEMECKO, STANISLAV ŠURIN, organ / SLOVENSKO
 
Nedeľa, 14. august 2016 | GERAUD GUILLEMOT / FRANCÚZSKO
                                                          
Nedeľa, 21. august 2016 | KARSTEN ASKELAND / NÓRSKO
 
Nedeľa, 28. august 2016 | TUOMAS PYRHÖNEN / FÍNSKO
 
Nedeľa, 4. september 2016 | PRZEMYSLAW KAPITULA / POĽSKO
 
Nedeľa, 11. september 2016 | ESTEBAN ELIZONDO / ŠPANIELSKO

Milovníci jazzovej hudby sa môžu tešiť na v poradí už 13. ročník open-air festivalu Trnavský Jazzyk, ktorý sa vďaka každoročne kvalitnej dramaturgii  zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku. Ako každý jazyk má svoje nárečia, tak má aj jazz nespočetné množstvo rôznych podôb. Festival ponúka návštevníkom široké spektrum žánrov, od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music po súčasný jazz.

Trnavský jazzyk 2016 opäť ponúkne návštevníkom osobnosti domácej, no najmä zahraničnej hudobnej scény ako aj špičkových zahraničných umelcov z Českej republiky, Poľska, Nórska, Nemecka, Turecka, Indie a USA. Počas tohto ročníka sa návštevníkom predstaví známe slovenské zoskupenie Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom, fenomenálny huslita Adam Baldych spolu s Helge Lien Triom z Nórska a headliner Travského Jazzyku svetoznámy indický perkusionista Trilok Gurtu so svojou skupinou. Nebudú chýbať ani domáce orchestre – Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band a Fats Jazz Band.

Podujatie sa uskutoční prvý augustový víkend (5. - 6. augusta) v priestoroch Mestského amfiteátra, ktorý poskytuje zaujímavú scenériu a ideálne zázemie pre festival. Atmosféru spríjemní aj Chill-out zóna a Jam session vždy po hlavnom programe.

Program 13. ročníka Trnavského jazzyku 2016

Piatok (5. augusta):
Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band
Eugen Vizváry Part II: For Jaco (SK)
Jazzanova Live feat. P. Randolph (GER / USA)
Sobota (6. augusta):
Fats jazz band (SK)
Adam Baldych & Helge Lien Trio (PL / NOR)
Trilok Gurtu (IND / GER / TUR)

Pri príležitosti otváracieho koncertu Trnavských organových dní ako aj Trnavského Jazzyku sú v ponuke aj špeciálne zvýhodnené pobytové balíky, ktoré okrem výberu ubytovacieho zariadenia zahŕňajú aj vstupenky na tieto jedinečné hudobné podujatia. Neváhajte a rezervujte už dnes, kapacita je obmedzená.

Rezervovať víkendový balík

Novinka

20.07. 2016 Trnava Hudba

Vstupenky možné zakúpiť

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava

Zistiť dostupnosť