Už tento víkend si budú môcť návštevníci Trnavy užiť dni otvorených parkov a záhrad. Podujatie je o to krajšie, že mesto prednedávnom dostalo ocenenie Európske mesto stromov. 

Víkend otvorených parkov a záhrad prebieha v mnohých slovenských mestách, výnimkou nie je ani Trnava. Tá pripravila program pre všetkých návštevníkov práve v Botanickej záhrade MTF STU, ktorá má za sebou pohnutú históriu. Vznikla v roku 1967 a pôvodne slúžila na praktickú výučbu ekologického a poľnohospodárskeho sadovníctva. Viackrát jej hrozil zánik a do roku 2006 iba chátrala. Dobrovoľníci a viaceré organizácie ju našťastie zachránili a návštevníci tak 10. ‒ 11. júna môžu spoznať krásy, ktoré v sebe ukrýva.

V programe sú zahrnuté viaceré diskusie a prednášky, v ktorých sa môžete dozvedieť o histórii Bývalej Botanickej záhrady a tiež o význame zelene v Trnave. Nebudú chýbať prehliadky a taktiež relaxačná chill-out zóna. Pre deti budú zase v nedeľu pripravené tvorivé dielne.

Veríme, že si víkend v spojení s dotykom prírody užijete.

Ocenenie pre Trnavu

Európske mesto stromov 2017
Pri tejto príležitosti si môžu ľudia pripomenúť aj titul Európske mesto stromov, ktoré Trnava získala v máji, a tak ho touto cestou aj osláviť. Titul bol skutočne zaslúžený. Mesto má právo pýšiť sa rozširovaním plochy zelene, nakoľko od roku 2014 pribudlo takmer 2700 stromov, ktorých prínos pre klímu a ľudí je porovnateľný s malým lesom.

Mesto sa taktiež môže pochváliť aj novým parčíkom Bela IV. pri hradbách, ktorý len prednedávnom otvorili verejnosti.

Novinka

07.06. 2017 Trnava Mesto

Plagát

Víkend otvorených parkov a záhrad v Trnave