Ani tento rok Vianočná Trnava nezabudla na milovníkov korčuľovania a dobrodružstvá na ľade. Hlasné štebotanie detí a usmiate tváre dospelých. Aj tak sa dá opísať atmosféra, ktorá sa vďaka klzisku už druhý rok šíri centrom Trnavy.

Korčuľovanie v historických centrách miest sa stalo populárnym už v mnohých štátoch. Častokrát  sme to mali možnosť vidieť aj vo vianočných amerických filmoch. Už po druhý krát vám Vianočná Trnava ponúka príležitosť prežiť na vlastnej koži korčuľovanie v centre mesta za svetiel vianočnej výzdoby. S prípravami sa začalo o čosi skôr, a preto si môžete klzisko otestovať už od 11. novembra. Túto výnimočnú ľadovú plochu s rozmermi 20x20 metrov si môžete plnými dúškami vychutnať až do 8.januára.

Syntetické klzisko je umelá ľadová plocha so špeciálnym povrchom, ktorú tvorí umelá hmota so silikónovým olejom. Práve tento typ klziska patrí momentálne medzi najmodernejšie, aké sa na svetovom trhu nachádzajú. Pre zaujímavosť, práve tento druh majú nainštalovaný aj v Disneylandoch na Floride, v Paríži a v centre Trnavy. No nie je to skvelé?

Každý, kto má o korčuľovanie záujem si môže doniesť vlastné korčule. V prípade, že idete napríklad priamo z práce, s deťmi zo škôlky, s priateľmi na horúcu medovinku a spontánne ste sa rozhodli pre zábavu alebo jednoducho korčule nevlastníte, k dispozícii je aj požičovňa či brusiareň korčúľ. Výrobca udáva kapacitu klziska s výmerou 200 metrov štvorcových pre 40 ľudí a funguje za každého počasia. Plocha klziska je osvetlená, ozvučená a dopriať si môžete aj malé občerstvenie.

Počas Vianočných trhov je pripravený aj bohatý program ako napríklad organizované korčuľovanie so športovými aktivitami pre deti pod dohľadom športového odborníka. Aby boli vaše ratolesti v úplnom bezpečí, organizátori vyhradili klziskovú plochu len pre nich každú sobotu o 15:00 hod. Nielen pre deti z materských a základných škôl existuje možnosť vyhradiť si čas na súkromné korčuľovanie. Nahlásené triedy majú každý deň v čase od 9:00 do 13:00 hod. vstup ZDARMA!

Klzisko si môžu rezervovať aj organizácie, združenia či skupiny jednotlivcov. V prípade záujmu však nezabudnite, že rezervácie musíte nahlásiť minimálne 3 dni vopred.

Ďalšie Informácie

Otváracie hodiny: 
Denne 10:00 - 20:00 hod.

Súkromné korčuľovanie:
Rezervujte na klzisko@vianocnatrnava.sk

Vstupné:
Neobmedzený jednorázový vstup: 0,50 €

Zapožičanie korčúľ: 2,00 €
Brúsenie korčúľ: 1,50 €

Novinka

10.11. 2016 Trnava Šport

Pozri na mape

Vianočné klzisko
Hlavná 1, 917 71 Trnava
Tel.: +421/(0)917 717 172
klzisko@vianocnatrnava.sk
www.vianocnatrnava.sk

Plagát

Vianočné klzisko 2016

Fotogaléria