Nie je tomu tak dávno, čo v Trnave odzneli posledné tóny počas Trnavskej hudobnej jari. Tento rok si mesto pripravilo sériu koncertov aj na jeseň, čím určite potešili mnohých vyznávačov kvalitného umeleckého zážitku.

Jeseň je obdobie, keď sa mnohí z nás radšej ukryjú do interiéru kaviarní, kín, divadiel alebo uprednostníme pokojný večer s čajom pod dekou doma. Mesto Trnava je známe svojimi kultúrnymi podujatiami a nesklamalo ani počas tohto skôr sychravého a upršaného počasia. V spolupráci s vokálnou skupinou Kruhy, so Zborovou akadémiou Lübeck a Bachovou spoločnosťou pripravili koncerty vážnej hudby.

v nedeľu 16. októbra o 19:30 hod. v Kostole sv. Jakuba zaznejú tóny violončela, lutny a traversa. V programe Viva Vivaldi – Concerti dell´Ospedale sa predstaví Barokový súbor Il Cuore barocco v zložení Tomáš Kardoš (violončelo), Mária Rendešová (traverso – baroková priečna flauta) a Jakub Mitrík (arcilutna).

Dôležité informácie

Dátum a začiatok podujatia:
16. októbra o 19:30 hod.
Vstupné:
Dospelý: 5 €
Študenti / dôchodcovia / ZŤP: 2 €

Lístky si je možné zakúpiť priamo na mieste pred začiatkom koncertu.


O týždeň neskôr, v nedeľu 23. októbra o 20:00 hod. je naplánovaný druhý koncert v Bazilike sv. Mikuláša. Majestátne tóny Jánových paší BW 245 od Johanna Sebastiana Bacha predstavia publiku Medzinárodná zborová akadémia Lübeck a Barokový súbor Solamente naturali pod taktovkou dirigenta Rolfa Becka. Ako sólisti sa predstavia Patrik Horňák (Evanjelista), Yannic Debus (Ježiš) a Bartłomiej Kłos (Pilát). Diváci sa môžu tešiť aj na Terezu Maličkayovú (soprán), Luciu Duchoňovú (alt), Matúša Šimka (tenor) a Tomáša Šelca (bas).

Dôležité informácie

Dátum a začiatok podujatia:
23. októbra o 20:00 hod.
Vstupné:
Dospelý: 10 €
Deti do 7 rokov / ZŤP: 7 €

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal a budú sa dať zakúpiť aj priamo na mieste pred začiatkom koncetu.

Novinka

07.10. 2016 Trnava Hudba

Plagáty

Trnavská hudobná jeseň 2016
Jánove pašie