Vedeli ste, že srdce Mestskej veže bije už 290 rokov? Pri tejto príležitosti si nenechajte ujsť výnimočný výstup do veže s Karolom Nemčekom, ktorého rodina sa o hodinový stroj stará posledných sto rokov.

Písal sa rok 1574, keď murársky majster Jakub písomne vyhlásil, že vežu, ktorú začal stavať na rohu námestia, dokončí. Prvé hodiny v nich osadili už v roku 1590, tie sa však nezachovali. Druhý hodinový stroj zostrojili v roku 1729 a pochádzal z dielne významného Franza Langa. Fungujú dodnes bez akéhokoľvek elektrického pohonu. Jeho hnacou silou sú už generácie ruky pánov trnavského času z rodu Nemčekovcov.

V rámci tohto významného jubilea sa budú konať komentované výstupy na Mestskú vežu s hodinárom Karolom Nemčekom. Budete si môcť vyskúšať natáčanie hodín a zároveň sa dozviete všetky detaily o tom, ako hodinový stroj funguje. Taktiež vám porozpráva rôzne historky zo života vo veži rodiny Nemčekovcov.

Výstup bude trvať 1,5 hodiny, počet miest je limitovaný na 15 osôb. Preto je potrebné si vopred zarezervovať svoje miesto on-line alebo v Turistickom informačnom centre - Región Trnava.

Dôležité informácie

Termín najbližšej prehliadky:
25.9. od 18:30 hod. - ZRUŠENÝ

Vstupenky je potrebné si zarezervovať vopred. Kapacita účastníkov komentovaného výstupu je obmedzená na 15 osôb*.
Vstupné:
Dospelý: 9 €
Dieťa do 6 rokov: 7 €

REZERVOVAŤ PREHLIADKU

*Výstup s hodinárom bude prebiehať za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení. Preto záujemcov prosíme, aby ich dodržiavali a zároveň vás chceme uistiť, že sa nemusíte báť na tieto termíny prihlásiť.

Ďalšie informácie

Počas víkendu 26. - 27.9.2020 bude Mestská veža pri príležitosti osláv Svetového dňa cestovného ruchu otvorená až do 19:30 hod. (posledný vstup o 19:00 hod.).


Novinka

10.01. 2020 Trnava Pamiatky

Pozri na mape

Mestská veža
Trojičné námestie, Trnava
Tel.: +421/(0)33/32 36 440
info@trnavatourism.sk
www.regiontrnava.sk

Plagát

Výstupy na Mestskú vežu s hodinárom