K Smolenickému zámku bude mať verejnosť opäť o čosi bližšie. Najmladší zámok na Slovensku láka návštevníkov novým otváracím časom, vďaka čomu ho budú môcť navštíviť aj tí, ktorí si výlety plánujú na víkend.

Perlu Malých Karpát môže mať už ako na dlani každý turista. Smolenický zámok bude totiž sprístupnený nielen v letných mesiacoch, ale po novom aj každú nedeľu. Záujem verejnosti tak dopomohol k tomu, aby sa chodbami zámku mohli pokochať aj tí, ktorí cestujú z diaľky a svoje potulky Slovenskom si plánujú skôr na dni pracovného voľna.

Turisti sa takisto môžu tešiť aj na jedinečný výhľad, ktorý ponúka 33 metrov vysoká zámocká veža. V dobrom počasí je totiž k dispozícii nielen pohľad na nádherný anglický park, ktorý obkolesuje Smolenický zámok, ale aj na priľahlé krásy, ktoré by ste bez vtáčej perspektívy nevideli. Preto, ak sa vyberiete na Smolenický zámok, nezabudnite si so sebou zobrať aj fotoaparát. Pekných záberov nikdy nie je dosť. Takisto vás možno zaujme aj výstava historických kočárov, ktorá je v Smolenickom zámku považovaná za stálu expozíciu. Turistickým lákadlom je aj sprístupnená izba, v ktorej spal vtedajší najmocnejší muž Sovietskeho zväzu Nikita Chruščov či iné zámocké salóniky.

Počas roka sa na zámku koná niekoľko konferencií a dokonca slúži aj ako Kongresové centrum pre Slovenskú akadémiu vied. Aj preto je jeho sprístupnenie a návšteva veľkou výnimočnosťou.

Ďalšie informácie

Vedeli ste, že Smolenický zámok bol spočiatku strážnym hradom?

Novinka

06.04. 2017 Smolenice Hrady a zámky

Pozri na mape

Smolenický zámok
Zámocká č. 18, 919 04 Smolenice
Tel.: +421/ (0)33/ 558 61 91
kc-smolenice@savba.sk
www.kcsmolenice.sav.sk

Fotogaléria