Stalo sa vám, že ste na ulici chceli pomôcť žobrajúcim ľuďom, ale neboli ste si istí, ako vaše peniaze skončia? Odteraz môžete bezdomovcom pomôcť Hlineným dukátom, ktorý využijú len na to, čo im pomôže prekonať život bez strechy nad hlavou.

Do projektu Hlinený dukát sa môže zapojiť každý z nás. Je to veľmi jednoduché. Kúpou Hlinených dukátov investujete do skutočnej pomoci tým, ktorí to naozaj potrebujú. Predíde sa tak zneužívaniu trendu žobrania na uliciach. Trnavská arcidiecézna charita sa rozhodla spropagovať Hlinený dukát osvetou, že žobranie problém nerieši. Odteraz máte možnosť pomôcť s láskou a rozumom.

V centrách pomoci človeku Trnavskej arcidiecéznej charity dostanú ľudia v kríze tú najzákladnejšiu pomoc. Práve tam môžu prísť teraz aj s Hlineným dukátom. V charitných centrách majú ľudia v kríze možnosť dostať kompletnú službu, ako jedlo, možnosť osprchovať sa aj ošatiť. Sociálni pracovníci im pomôžu hľadať zamestnanie a získajú pocit komunity, v ktorej sa nachádzajú ľudia s podobnými problémami.

Ďoležité posolstvo
Pri darovaní dukátu vysvetlite človeku v núdzi, ako dukát použiť. Nasmerujte ho do charitného centra na Hlavnú ulicu č. 43.

Dôležité informácie

Čo je v balíčku?
- potraviny, ktoré bežne nedostanú zadarmo
- za Hlinený dukát dostanú konzervu s mäsom alebo rybami, paštétu, keks a čokoládu, kávu alebo čaj
Kde ho kúpite?
- v Turistickom informačnom centre
- v trnavských kostoloch
- v charite na Hlavnej 43

Cena dukátu je 1€
Darujte ho človeku v núdzi a on zaň dostane v charitnom centre balíček potravín.  

Novinka

19.01. 2018 Trnava Mesto

Pozri na mape

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava
Tel.: +421/ (0)33/ 3236 440
info@trnavatourism.sk
www.regiontrnava.sk
Otváracie hodiny: tu