Trnava sa má opäť čím pýšiť. Modernizácia mesta napreduje. Každý, kto navštívi Trnavu má možnosť vidieť, že mesto žije kultúrou a podporuje tvorbu umelcov. 

Trnavská pešia zóna má novú dominantu. Je ňou 9-metrový nápis #TRNAVA, ktorý v sobotu 30. apríla 2016 medzi 10. a 18. hodinou pomaľovali mladí umelci priamo na ulici na Hlavnej 17.

Nechýbala príjemná hudba, pohodlné kreslá a osviežujúce sirupy pripravené pre všetkých, ktorí sa prišli na vznikajúce dielo pozrieť. Každý zo siedmich znakov dostal vlastnú kreatívnu víziu, o ktorú sa postarali výtvarníci Naďa Salbotová-Fecaninová, Stanislav Leffler – Ryna, Tatiana Vrtochová – Da linka, Dominika Žáková, Simona Čechová a Zuzana Branišová spolu so žiakmi Súkromnej základnej umeleckej školy Pablo.Nápis #TRNAVA  je tzv. hashtag, teda kľúčové slovo označené mriežkou, ktoré sa používa predovšetkým na sociálnych sieťach. Uľahčuje vyhľadávanie príspevkov s podobným obsahom, prepája ich a charakterizuje. Hlavnou myšlienkou trnavského hashtagu je vytváranie pocitu spolupatričnosti a príslušnosti k svojmu mestu.

Nápad čerpá inšpiráciu zo zahraničia, čím sa Trnava približuje opäť k svetovým metropolám.

Nezabúdajte svoje fotky označovať #TRNAVA, stále totiž hráme "Súboj hashtagov". Ukážeme tak spoločnú silu Trnavy.

Foto: Peter Cagala

Novinka

02.05. 2016 Trnava Mesto

Pozri na mape

Mesto Trnava - Pešia zóna
Hlavná, 917 01 Trnava
www.trnava.sk

Plagát

#TRNAVA

Fotogaléria