Všetci sme svedkami, že Trnava nám z roka na rok rastie do krásy priamo pred očami. Inak tomu nie je ani teraz. Mesto sa môže pochváliť novým parčíkom Bela IV., ktorý sa len prednedávnom otvoril verejnosti.

Novootvorený malebný park Bela IV. sa nachádza pri hradbách medzi Jerichovou a Hornopotočnou ulicou. Priestor má slúžiť na oddych a komorné kultúrne podujatia.

Ako píše mesto Trnava, na záhonoch dokvitajú tulipány, vysoké lampáše ozdobných cesnakov a iné jarné cibuľoviny, štafetu kvitnutia plynulo preberajú trvalky. Výsadba je navrhnutá tak, aby z všetkých strán poskytovala pekný pohľad od jari až do jesene. Novo vysadené stromy sú dostatočne veľké na to, aby už teraz dobre plnili svoju úlohu v celkovej kompozícii na sviežo zelenom trávnatom koberci.

Pri samostatných konštrukciách sú vysadené popínavé rastliny, ktoré postupne zväčšia plochu zelene a pomôžu prekryť fasády domov susediacich s parčíkom. Od západu na východ vedie parčíkom vlna 130 metrov dlhého chodníka z kamennej dlažby, podobnej ako na blízkej Michalskej ulici. Vybudovaná je aj murovaná studňa so závlahovým systémom. Lampy verejného osvetlenia sú dobové, iluminácia hradobného múru je zabezpečená v zemi zapustenými svietidlami pod múrom.

Parčík má byť otvorený od 9. do 21. hodiny, na noc sa bude kvôli bezpečnosti zatvárať. Veríme, že ak Trnavu navštívite, nevynecháte ani toto nové príjemné miesto plné pokoja, ktoré sa stalo súčasťou centra mesta.

Novinka

19.05. 2017 Trnava Architektúra

Pozri na mape

Parčík Bela IV
pri hradbách medzi Jerichovou a Hornopotočnou ulicou
Mesto Trnava
www.trnava.sk

Fotogaléria