Nádvorie - Priestor súčasnej kultúry, priamo v srdci Trnavy, sa otvára už na jar 2018. Verejnosť privíta otváracím festivalom s hudbou a kultúrnymi podujatiami. 

Nádvorie má ambíciu stať sa významným mestotvorným prvkom s pestrou ponukou kultúrnych a oddychových funkcií, určených širokej verejnosti. Jadrom celého priestoru je príjemné vnútorné námestie, ktoré bude celý rok žiť pestrým programom od vystúpení hudobných kapiel až po alternatívne vianočné trhy.

Okrem kultúry sa na Nádvorí nachádza aj prvý trnavský coworking pre startupy, kancelárie pre kreatívny priemysel, ubytovanie pre študentov či nové gastronomické prevádzky. V rámci Nádvoria bude pôsobiť kultúrne centrum Malý Berlín, ktoré ponúkne pestrú paletu kultúrnych aktivít: od filmových projekcií, divadelných predstavení až po koncerty domácich i zahraničných kapiel a interpretov a mnoho ďalšieho. Komunitné centrum Kubík Nápadov, ktoré zastrešuje nezisková organizácia Bronco, poskytuje ateliéry mladým umelcom a kreatívcom a organizuje ďalšie vlastné kultúrne a benefičné aktivity. Okrem toho v Nádvorí nájde sídlo viacero úspešných firiem z oblasti kreatívneho priemyslu a vysiela odtiaľ aj Trnavské Rádio.

Ocenenie za obnovu a rekonštrukciu

Trnavské Nádvorie sídli v historickom centre mesta, pričom dve z jeho budov sú národnými kultúrnymi pamiatkami. Rekonštrukciu a novú výstavbu vedie architektonický ateliér Vallo&Sadovský.

Ide o filantropickú aktivitu rodiny Miroslava Trnku so synom Michalom Trnkom, ktorí do projektu od roku 2012 investovali už približne 15 miliónov eur. Za citlivé skĺbenie historického charakteru budov a novej funkcionality získali investori ocenenie Fénix - Kultúrna pamiatka roka.

Novinka

08.02. 2018 Trnava Kultúra

Pozri na mape

Nádvorie - Priestor súčasnej kultúry
medzi Štefánikovou a Pekárskou ulicou a Trojičným námestím, Trnava
www.nadvorie.com

Plagát

Nádvorie - Priestor súčasnej kultúry logo

Fotogaléria