Trnava zažije tento týždeň niečo, čo tu ešte nebolo - a dlho ani nebude. Trnava hosťuje na cyklistickom šampionáte elitných športovcov a majstrov spoločne na jednom mieste.

Cyklistov si budete môcť vychutnať naživo, ale aj vo fanúšikovských zónach na veľkoplošných obrazovkách - na Hlbokej aj na Špačinskej.

Spoločné majstrovstvá SR a ČR odštartujú v Trnave časovkou jednotlivcov, ktorá sa začne vo štvrtok 27. júna spoločne pre všetky kategórie. Cez víkend budú pokračovať pretekmi s hromadným štartom a v nedeľu na obed vyvrcholia pretekmi mužov ELITE.

Program pretekov

27. júna 2019 – ČASOVKA JEDNOTLIVCOV
Boje proti chronometru sú situované do lokality k výrobným podnikom v okolí Samsungu Voderady. Na pretekárov čaká rovinatá, no technicky náročná trať so štyrmi, pri mužoch až ôsmymi otočkami a desiatimi kruhovými objazdami. V elitnej kategórii mužov a U23 dvojnásobkom. Jej základná celková dĺžka je 20,5 km, muži a U23 idú trasu dvakrát. Štarty sú rozdelené do celého dňa v štyroch vlnách a niekoľkých blokoch. Ako prvé zvedú boje o majstrovské tituly juniorky a ženy už od 9.00 hod. ráno. Juniori sa vydajú na trať od 10.15 hod., kategória dvadsať trojkárov od 13.00 hod. Časovka vyvrcholí pretekmi mužov elite od 15.15 hod.


29. júna 2019 – PRETEKY S HROMADNÝM ŠTARTOM
Po dni voľna majstrovstvá pokračujú cez víkend pretekmi s hromadným štartom.

Trať je sformovaná do dvoch základných okruhov. Ten vonkajší povedie smerom k „brtkom“ Malých Karpát a pretekári ho pôjdu celkovo dvakrát. Ponúka niekoľko krátkych a prudších výšľapov a dlhšie stúpanie z Dechtíc k odbočke na Katarínku. Po návrate do Trnavy bude nasledovať niekoľko malých osemnásťkilometrových okruhov, tie sa pôjdu v „anglickej verzii,“ teda v protismere. Aj tentokrát otvoria boje o cenné dresy v sobotu ráno o 9.00 hod.  juniori, ktorých po dvoch vonkajších čaká päť mestských okruhov. Víťaza spoznáme po 125 kilometroch približne na obed.

O 14.00 sa na trať vydajú dvadsaťtrojkári. Po dvoch vonkajších prejdú mestskými okruhmi sedemkrát, v celkovej porcii 155,8 kilometra. Predpokladaný príjazd tejto kategórie do cieľa je približne po 17.00 hod.
 

30. júna 2019 – PRETEKY ELITE
Najväčšiu pozornosť už tradične priťahujú preteky elitných mužov. Vidieť pretekárov svetových kvalít „doma pod oknami“ je skutočný zážitok.

Na eliťákov čaká okrem vonkajšieho deväť mestských okruhov. Celkovo si však prítomní diváci budú môcť tento pohľad vychutnať až osemnásťkrát, keďže jazdci sa budú otáčať na Hlbokej ulici.

V spolupráci s RTVS sa pripravuje i priamy prenos elitnej kategórie.

Štart tejto kategórie je naplánovaný na 12.00 hod. a predpokladaný príchod do cieľa okolo 16.00 hod. Rozhodcovskému zboru bude po celý čas veliť Slovák Ondrej Bíroš.


 


Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike si vyžiadajú v Trnave dopravné obmedzenia. Prosíme vás o rešpektovanie pokynov polície, usporiadateľov a dobrovoľníkov, ako i všetkých dopravných značení.


Šampionát vyvrcholí v srdci Trnavy. Pripravte sa na dopravné obmedzenia.

Vo štvrtok 27. júna povedie trať pretekov mimo Trnavy. Cesty okolitých obcí budú uzatvorené, počas víkendu 29. a 30. júna sa bude jazdiť po Špačinskej a Hlbokej ulici.Uzávierky ulíc a parkovanie

Dopravné obmedzenia a parkovanie

Špačinská a Hlboká ulica budú od piatku 28. júna úplne uzavreté pre parkovanie.

Počas konania pretekov, t. j. v sobotu 29. júna od 7.00 do 18.00 hod. a v nedeľu 30. júna od 10. do 17. hod. budú Špačinská a Hlboká úplne uzavreté aj pre dopravu. Uzavretá bude aj križovatka Rybníkovej s Bučianskou.

Mapa uzávierky ulíc v Trnave

Opatrenia sa dotknú aj ulíc priľahlých k Špačinskej.

Z úseku Špačinská – Hajdóczyho sa dostanete von cez Cukrovú ulicu. Z časti Špačinská – Hliny povedie obchádzková trasa smerom k Tescu cez Okružnú, príp. Oblúkovú ulicu. Všetky zmeny i obchádzkové trasy budú riadne vyznačené dopravnými značkami.

Mapa uzávierky ciest okolitých obcí


Ak plánujete využívať v uvedené dni auto, je potrebné zaparkovať predtým v inej lokalite.

Pripravené sú pre vás aj záložné parkoviská pre toto podujatie, ktoré môžete využiť. Prvé bude sprístupnené z Rybníkovej ulice v Areáli cukrovaru, ďalšie na trávnatej ploche pred Tescom na Veternej ulici, ďalej parkovisko na Spartakovskej ulici pri City Arene a Parkovisko pred ŽOS. Pre VIP hostí a akreditovaných novinárov je pripravené parkovisko pred budovou Trnavského samosprávneho kraja na Starohájskej ulici.

Zmeny budú aj v mestskej hromadnej doprave

V súvislosti s pretekmi sa pripravili nevyhnutné dopravné obmedzenia, a taktiež sa dočasne upravili cestovné poriadky mestskej hromadnej dopravy. Dočasne sa zrušia autobusové zastávky Hlboká, Starohájska, Špačinská cesta, Kukučínova Obch. akadémia, Špačinská Nám. SUT, Saleziánska, Okružná, Šrobárova a zmenia sa trasy liniek č. 1, 3, 4, 6, 13, 14 v oboch smeroch v termíne od 29. júna do 30. júna 2019 počas celého dňa.
Mapa zmien MHD
 

Cyklistická Detská Tour

6. kolo Detskej Tour Petra Sagana 29. júna 2019 v Sade Antona Bernoláka (promenáda)

Súťaž bude prebiehať na trávnatých a spevnených plochách parku a vo viacerých kategóriách. Každá kategória je súťažou chlapcov a dievčat. Vyhlasovaná bude každá kategória zvlášť.

Viac informácií

Novinka

26.06. 2019 Trnava Šport

Plagáty

Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike 2019
Detská tour Petra Sagana 2019