Ak ste milovníkmi vážnej hudby, máme pre vás skvelý tip, ktorý sa vám bude určite páčiť. Do Trnavy zavítajú profesionálni muzikanti, ktorí si zaslúžia pozornosť.

Koncerty vážnej hudby začínajú v piatok 27. októbra, pokračujú v sobotu 28. októbra a končia v nedeľu 29. októbra. Všetky tri koncerty sa začínajú o 19:00 hod. a rozozvučia múry Synagógy - Centrum súčasného umenia na Halenárskej ulici.

Hudba Trnave sa nesie s podtitulom "pocta komornému orchestru" a na pódiu vystúpia vážení hudobní hostia. Piatok patrí Slovenskému komornému orchestru, ktorý predstaví známe skladby od Antonia Vivaldiho a Astora Piazzolla. Orchester povedie umelecký vedúci Ewald Danel na husliach.

V sobotu si máte možnosť vypočuť Janáčkovo a Moyzesovo kvarteto, ktoré zahrá skladby od Franza Schuberta a Felixa Mendelsshon Bartholdyho.

V nedeľnom poslednom koncerte sa započúvajte do tónov klasiky v podaní Trnavského komorného orchestra v zastúpení umeleckej vedúcej Alžbety Ševečkovej (husle), Jozefa Horvátha (husle) a Františka Töröka (husle). Tí vám predvedú kompozície od Johanna Sebastiana Bacha, Ladislava Kupkoviča, Leoša Janáčeka a Gustava Holsta.

Príďte si vychutnať tieto veľkolepé diela v podaní tých najlepších.

Dôležité informácie

Dátum a čas koncertov:
27. - 29.10.2017 o 19:00 hod.
Vstupné: dobrovoľné
Miesto konania koncertov:
Synagóga - Centrum súčasného umenia
Halenárska 2, Trnava

Návšteva Trnavy a ubytovanie:
Všetkých návštevníkov, ktorí zavítajú na niektorý z koncertov do Trnavy, pozývame aj do centra mesta, ktoré ukrýva množstvo zaujímavých historických pamiatok a známych dominánt, taktiež kvalitné kaviarne a pestrý kultúrny život. Pre tých, ktorí by radi ostali na celý víkendový program, sú dostupné nami odprúčané ubytovacie zariadenia: Hotel Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel London***, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***.

Novinka

23.10. 2017 Trnava Hudba

Plagáty

Hudba Trnave - Slovenský festival umenia 2017