Vedeli ste o tom, že počas Slávnosti ruží v Dolnej Krupej budete mať možnosť navštíviť aj svetovo oceňované medovinárstvo Apimed? Prekvapenie, ktoré na tento deň starostlivo pripravili jednoznačne stojí za pozornosť.

Pre tento ročník je vyrobená medovina z lupeňov ruže Márie Henriety Chotekovej, ktorú budú mať možnosť návštevníci po prvý raz ochutnať v sobotu od 13:00  do 20:00 hod.  Návštevníci Slávnosti ruží majú jedinečnú príležitosť nahliadnuť do priestorov, kde sa vyrába lahodný mok – MEDOVINA. Medovinárstvo Apimed Vám ponúkne na ochutnanie okrem medoviny Márie Henriety Chotekovej ďalších 8 druhov medovín, podmanivé svojou jedinečnosťou, ktorou je ich odrodovosť. Čo sa skrýva za týmto slovom, prezradia majstri medovinári.

Mária Henrieta Choteková bola významnou pestovateľkou a šľachtiteľkou ruží. Zároveň bola majiteľkou najväčšieho rozária v strednej Európe v malebnej obci Dolná Krupá. Celý svoj život zasvätila pestovaniu ruží. Na jej počesť sa každý rok koná v miestnom kaštieli slávnosť, kde si návštevníci môžu pozrieť množstvo odrôd a šľachtencov ruží. Tento rok sa Slávnosť ruží bude konať počas dvoch dní 4.-5. júna a bude ju sprevádzať aj bohatý kultúrny program.

Samotný kaštieľ v Dolnej Krupej vyniká svojou jedinečnou atmosférou, zaujímavými príbehmi, pamätníkom Ludviga van Beethovena, ktorý tu pôsobil a rozprávkovým nádvorím s nádhernými záhradami. Návštevníci budú mať možnosť počas dvoch dní obdivovať množstvo odrôd ruží, poprechádzať sa v novozakladanom rozáriu pri kaštieli a rozjímať pri polnočnej hre Sonáty mesačného svitu na klavíri. Popri tom môžete ochutnávať víno, medovinu a zažiť veselicu pod holým nebom v rámci „Festivalu ľudovej hudby a spevu“.

Príďte ochutnať najlepšiu medovinu na svete, ich dlho očakávanú novinku a osláviť krásu a pôvab tých najkrajších kvetov.

Novinka

27.05. 2016 Dolná Krupá Podujatia

Pozri na mape

APIMED
Hlavná 578/119, 919 65  Dolná Krupá
Tel.: 033 / 557 75 46
apimed@apimed.sk
www.apimed.sk

 

Plagát

Deň otvorených dverí v Medovinárstve Apimed