Aj tento rok sa uskutočnia jedinečné prehliadky mesta, ktoré ponúknu účastníkom netradičný pohľad na Trnavu. Termíny sú naplánované tentokrát na september a október.

Trnava Tourism v spolupráci s Kolokolo bicyklami pripravili pod záštitou architekta Miroslava Beňáka komentované prehliadky Trnavy na dvoch kolesách. Podtitulkom cykloprehliadok je "Mesto na prahu moderny".

Zámerom cykloprehliadok je vytvorenie alternatívy voči štandardným garantovaným prehliadkam zameraným na historické jadro, obdobie stredoveku v Trnave a jej známe sakrálne pamiatky. V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok v čase od 15:00 do 17:00 budú účastníkom priblížené významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. 

Plánovaná trasa prehliadok začína na Hospodárskej ulici a zavedie nadšencov aj mimo historické centrum chránené hradbami. Počas cykloprehliadky návštevníci získajú úplne iný pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu. Prehliadky, ktoré absolvujú záujemcovia na štýlových mestských Kolokolo bicykloch sú určené nielen pre obyvateľov mesta a okolia, ale aj pre nadšencov architektúry a pamiatok.

Cykloprehliadka, ktorá sa koná 17. septembra je v rámci Európskeho týždňa mobility pre všetkých ZDARMA. Cykloprehliadku je možné absolvovať aj na vlastnom bicykli.

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia počas jesenných víkendov!

Ďalšie Informácie

Termíny prehliadok:
17. | 24. | 25.9. a 1.10.2016 v čase 15:00 - 17:00

REZERVOVAŤ
Cena:
3,- EUR bez zapožičania bicykla
5,- EUR cena zahŕňa zapožičanie bicykla
 

Novinka

12.09. 2016 Trnava Produkt

Pozri na mape

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava
Tel.: +421/ (0)33/ 3236 440
info@trnavatourism.sk
www.regiontrnava.sk
Otváracie hodiny: tu

Plagát

Cykloprehliadky s architektom 2018